Inwałd Park – Zabawa na całego!

Inwałd Park to miejsce, w którym dzieją się cuda, a czas płynie w swoim własnym tempie. Tylko tutaj można odwiedzić Paryż, przybić piątkę z Tyranozaurem Rexem, poznać średniowieczne obyczaje czy też wędrować alejkami kwiecistego obrazu. To wszystko znajduje się w Inwałdzie, malowniczej miejscowości leżącej przy drodze krajowej nr 52, na trasie Kraków – Cieszyn.

Inwałd Park to kompleks 4 tematycznych Parków, które oferują wyjątkową zabawę i moc niespodzianek. Na Gości czeka wizyta w Parku Miniatur, Dinolandii, Warowni Inwałd i Ogrodzie Jana Pawła II oraz możliwość skorzystania z atrakcji znajdujących się w poszczególnych Parkach, a jest ich ponad 70! Bilet jest ważny przez dwa następujące po sobie dni. A wizyta w każdym z Parków to gwarancja niezwykłych wrażeń.

W Inwałd Parku można zobaczyć cały świat. Wystarczy tylko odwiedzić Park Miniatur. To idealne miejsce na zwiedzanie najważniejszych budowli Polski i Świata w zaledwie kilka godzin. Niepotrzebny jest paszport, nie musimy przemieszczać się samolotem czy pociągiem, wystarczy wędrówka alejkami Parku. I tak w jednym miejscu znajduje się Wieża Eiffla, posągi Moai, Brama Brandenburska, Mur Chiński, Sfinks czy też Stadion Narodowy w Warszawie. Większość miniatur wykonana jest w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

W Parku Miniatur znajduje się duży lunapark z atrakcjami przeznaczonymi zarówno dla młodszych dzieci jak i dla starszych. Koło Młyńskie to doskonały punkt widokowy. Można z niego podziwiać miniatury z lotu ptaka, wspaniały pejzaż Beskidu Małego oraz wzgórze, którego szczyt zdobi Średniowieczna Warownia. Na spragnionych mocnych wrażeń, czeka wiele atrakcji: Egipt Horror Show, w którym na odważnych śmiałków czekają egipskie duchy i zmumifikowane postacie, Kino 5D i niezapomniana podróż do wnętrza opuszczonej kopalni, szalejąca w górę i dół Łódź Piracka. Jeżeli chcecie zobaczyć repliki skarbów jednego z najsłynniejszych egipskich faraonów zapraszamy do Piramidy Tutenchamona.

W kolejnym Parku, Dinolandii bardzo łatwo można przenieść się do ery mezozoicznej. Na miejscu czeka imponująca kolekcja drapieżników i roślinożernych stworzeń. I tak z bliska zobaczyć można groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura, który zaprasza Gości na plażę. Niesamowite stwory to tylko część atrakcji Dinolandii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, grę w minigolfa czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic.

Na miejscu znajduje się wiele atrakcji, które umilą wolny czas odwiedzającym Gościom. Bardziej aktywne osoby mogą spróbować swoich sił na Ścianie wspinaczkowej czy też Dinobazach. Ci lubiący spokój odkryją uroki gry w minigolfa. Najwięcej atrakcji czeka na Milusińskich. Do wyboru, do koloru. Można odbyć niezapomniana przejażdżkę kolejką Pirat, „wykapać się” w Basenie kulkowym, zakręcić się w Żyroskopie, oderwać od ziemi na Euro Bungee, a nawet pochodzić po wodzie… Jak to możliwe? Potrzebny tylko dobry humor, wielka kula i basen… Najlepiej przekonać się samemu.

Po odwiedzinach Dinolandii czas na kolejny Park. W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje można cofnąć się w czasie aż do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe tajemnice: średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.

Na miłośników średniowiecznych czasów czekają chaty rzemieślnicze, w których można podglądnąć i zasmakować uroków starodawnego życia: wykuć coś u kowala, ukręcić powróz w chacie powroźnika, ulepić garnek czy utkać krajkę u tkaczki. A po średniowiecznym rzemiośle wsłuchać się w śpiew zionącego ogniem, przyjaznego smoka. Na wytrwałych czeka również bilard, kręgle, strzelanie z łuku, karuzela beczułki. A w wszystko stylu z XV wieku.

Z Warowni przenosimy się do najbardziej kwiecistego miejsca na mapie Inwałdu jest to Ogród Jana Pawła II. Ponad dwadzieścia tysięcy drzew, krzewów i kwiatów tworzy niepowtarzalny obraz – portret papieża Polaka w otoczeniu bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach i Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z Jego życia. Ogród powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. To miejsce pełniące ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury, źródło wiedzy i inspiracji – „żywe muzeum” Jana Pawła II.

Inwałd Park to miejsce, w którym czeka wiele miejsc do odkrycia. Odpowiednie zaplanowanie pobytu, pozwoli odwiedzić wszystkie Parki i do woli korzystać z przygotowanych atrakcji. Istnieje możliwość wędrowania między Parkami. Dlatego też można wracać do miejsc szczególnie ulubionych. Wszystko zależy od odwiedzających.

Serdecznie zapraszamy.