FAQ ⋆ Inwałd Park - 4 Parki tematyczne w jednym miejscu!
1Czy wszystkie atrakcje w Inwałd Parku są w cenie biletu?
Nie wszystkie. Większość atrakcji w Inwałd Parku jest w cenie biletu i można z nich korzystać wielokrotnie. Ale kilka atrakcji jest dodatkowo płatnych. Są to: Automaty wrzutowe, Dzika Rzeka – 12 PLN/os. (Park Miniatur), Paintball laserowy – 5 zł/ 15 min. (Warownia Inwałd).
2Czy przy zakupie biletów przysługuje zniżka z tytułu karty dużej rodziny?
Przy zakupie jakiegokolwiek biletu nie udzielamy zniżek z tytułu karty dużej rodziny.
3Czy bilet do Inwałd Parku jest biletem jednorazowego wejścia?
Kupując bilet do Inwałd Parku otrzymujemy możliwość wielokrotnego wejścia do poszczególnych parków stanowiących kompleks Inwałd Parku. Bilet wstępu ma postać opaski umieszczonej na trwałe na ręce. Z opaski może korzystać tylko jedna osoba, uszkodzenie lub jej zerwanie powoduje utratę ważności biletu wstępu.
4Czy bilet do Inwałd Parku jest ważny tylko w dniu zakupu?
Z biletu do Inwałd Parku można korzystać przez dwa następujące po sobie dni. Nie ma możliwości wyboru innego terminu drugiego dnia pobytu w Inwałd Parku. Nieskorzystanie z biletu wstępu przez dwa następujące po sobie dni nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
5Czy wymagana jest rezerwacja przy planowaniu wizyty w Inwałd Parku?
Rezerwacja wizyty w Inwałd Parku (jak i w poszczególnych parkach) jest wymagana tylko dla grup zorganizowanych, chcących skorzystać z usługi przewodnickiej, oferty edukacyjnej lub oferty gastronomicznej.
6Czy wszystkie atrakcje są czynne w przypadku złych warunków atmosferycznych?
W przypadku padającego deszczu nieczynne są atrakcje, które nie posiadają zadaszenia. Natomiast w przypadku burzy wszystkie atrakcje o napędzie elektrycznym są zamknięte. W przypadku złych warunków atmosferycznych nieskorzystanie z atrakcji nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń.
7Czy bilet do Dinolandii jest biletem wielokrotnego wejścia?
Tak, ale przed opuszczaniu parku trzeba zgłosić to przy kasie. Wtedy obsługa kasy przybija specjalną pieczątkę na rękę oraz na bilet. Wracając do Dinolandii trzeba pieczątki na ręce i bilecie ponownie okazać obsłudze w kasie.
8Czy na teren Inwałd Parku można wejść z psem?
Na teren Inwałd Parku nie można wprowadzać żadnych zwierząt. Jedyna sytuacja, w której można wejść do Inwałd Parku z psem jest wtedy, gdy zwierzę jest noszone w specjalnej torbie lub nosidełku.
9Czy osoba, która nie korzysta z atrakcji lunaparkowych musi kupić bilet?
Tak, ponieważ zakupiony bilet wstępu upoważnia do wejścia i zwiedzania parków, a atrakcje lunaparkowe są dodatkiem w ramach biletu. Korzystanie z nich jest dobrowolne.
10Czy jest możliwość zakupu biletu sezonowego?
Tak, bilet sezonowy upoważnia do nielimitowanego wejścia do Inwałd Parku i korzystania ze wszystkich atrakcji na jego terenie (z wyjątkiem atrakcji dodatkowo płatnych) przez cały sezon. Jest to bilet imienny, więc przy każdej jego realizacji w kasie trzeba okazać go z dowodem osobistym, potwierdzającym tożsamość posiadacza biletu.
11Co to jest bilet dwudniowy do Inwałd Parku?
Każdy bilet do Inwałd Parku jest biletem dwudniowym, który upoważnia do wielokrotnego wejścia na jego teren i korzystania ze wszystkich atrakcji na jego terenie (z wyjątkiem atrakcji dodatkowo płatnych ) przez dwa dni. Z biletu można korzystać przez dwa następujące po sobie dni. Ważne jest to, aby po skończonym pobycie pierwszego dnia nie zdejmować opaski, którą założył na ręce kasjer, gdyż jest ona biletem wstępu na drugi dzień. Opaska zdjęta, zerwana bądź przeklejana ponownie traci ważność biletu wstępu.
12Czy jest bilet jednodniowy do Inwałd Parku?
Nie prowadzimy sprzedaży takiego biletu. Goście chcący zwiedzić Inwałd Park w ciągu jednego dnia muszą kupić bilet dwudniowy. Od zwiedzających zależy czy pozostaną u nas na jeden dzień czy dłużej.
13Czy bilet do Parku Miniatur i Warowi jest biletem wielokrotnego wejścia?
Bilet do Parku Miniatur i Warowni jest biletem jednorazowego wejścia. Oznacza to, że bilet można zeskanować tylko raz na bramce wejściowej i po opuszczeniu Parku Miniatur lub Warowni nie można na tym samym bilecie wejść drugi raz. Dlatego ważne jest to, żeby pozwiedzać cały park, skorzystać z gastronomii oraz wszystkich atrakcji, które nas interesują, aby nie było konieczności powrotu do parku.
14Czy w przypadku potrzeby wyjścia do samochodu można ponownie wrócić do Parku Miniatur?
Oczywiście. Jedna osoba może zawsze w dowolnym momencie wyjść na parking do samochodu. Należy tylko pamiętać o tym, aby zgłosić wyjście osobie, która obsługuje klientów przy bramce wejściowej, a w przypadku jej nieobecności osobie w kasie.
15Czy osoby niepełnosprawne otrzymają zniżkę przy zakupie biletu?
Tak, osoby niepełnosprawne mają prawo do zakupu biletu ulgowego do Inwałd Parku lub poszczególnych parków za okazaniem orzeczenia (lub legitymacji) o stopniu niepełnosprawności.
16Czy osoby poruszające się na wózku inwalidzkim otrzymają zniżkę przy zakupie biletu?
Tak, osoby poruszające się na wózku inwalidzkim maja prawo do zakupu biletu za 1 zł do Inwałd Parku lub poszczególnych parków za okazaniem orzeczenia (lub legitymacji) o stopniu niepełnosprawności. Natomiast opiekun takiej osoby może zakupić dla siebie bilet ulgowy.
17Czy osoba obchodząca urodziny w dniu zakupu biletu ma zniżkę?
Tak, z okazji urodzin wszystkie osoby do 18 roku życia włącznie kupujące w kasie bilet do Inwałd Parku i poszczególnych parków w dniu swoich urodzin zapłacą symbolicznie 1 zł. Należy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość i datę urodzin w celu okazania go podczas zakupu biletu.
18Czy istotny jest wiek lub wzrost przy wejściu do Inwałd Parku lub poszczególnych parków?
Wiek nie jest istotny, natomiast kontrolowany będzie wzrost przy zakupie biletów do Inwałd Parku lub poszczególnych parków. Dzieciom poniżej 90 cm wzrostu przysługuje bilet za 1 zł, natomiast dzieciom powyżej 90 cm wzrostu należy kupić bilet ulgowy.
19Czy przy kasach Inwałd Parku i na jego terenie można płacić kartą?
Tak, ale nie wszędzie. Kartą można płacić przy zakupie biletów w kasie, w punktach gastronomicznych i przy punktach z pamiątkami. Natomiast nie ma możliwości płacenia kartą przy atrakcjach dodatkowo płatnych. Zatem wskazane jest zaopatrzyć się w trochę gotówki. Atrakcje płatne dodatkowo wymienione są w punkcie 1.
20Czy można kupić bilet do poszczególnych Parków?
Oczywiście, jest taka możliwość. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i cenami biletów do każdego z Parków w zakładce „Cennik”.
21Dla kogo przeznaczone są bilety grupowe?
Bilety grupowe przeznaczone są wyłącznie dla grup zorganizowanych od 15 osób wzwyż. Koszt jednego opiekuna grupy na 15 uczestników wynosi 1 zł od każdego Parku. W przypadku grupy kupującej bilety do Inwałd Parku koszt jednego opiekuna na 15 uczestników wynosi 1 zł od wszystkich Parków.
22Czy emeryci i renciści otrzymają zniżkę przy zakupie biletów?
Zniżkę przy zakupie biletów otrzymują osoby powyżej 65 roku życia. Zatem nie jest istotne czy osoba kupująca bilet jest emerytem lub rencistą, ważne jest, aby miała odpowiedni wiek – wtedy przysługuje prawo do zakupu biletu ulgowego.
23Ile kosztuje bilet wstępu do Inwałd Parku?
Cena biletu normalnego wynosi 75 zł, natomiast biletu ulgowego 65 zł, dzieci do 90 cm wzrostu 1 zł.
24Komu przysługuje bilet ulgowy?
Bilet ulgowy przysługuje: - dzieciom oraz młodzieży (za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej do 26 roku życia), - osobom niepełnosprawnym (za okazaniem orzeczenia o stopniu niepełnosprawności), - opiekunom osób poruszających się na wózku inwalidzkim, - grupom zorganizowanym od 15 osób wzwyż (1 opiekun grupy na 15 osób wstęp 1 PLN).
25Czy jest możliwość zakupu biletu rodzinnego do Inwałd Parku?
Jest możliwość zakupu biletu rodzinnego do Inwałd Parku, a także do poszczególnych Parków. Bilet rodzinny przysługuje 2 osobom dorosłym + 2 dzieci powyżej 90 cm wzrostu, a każdemu następnemu dziecku powyżej 90 cm wzrostu przysługuje bilet ulgowy.
26Czy jest możliwość zakupu biletu do Inwałd Parku przez Internet?
Tak, istnieje możliwość zakupu biletu do Inwałd Parku przez Internet. W takim przypadku należy wydrukować bilet z 13-cyfrowym kodem kreskowym i okazać go w kasie. Na jego podstawie kasjer zweryfikuje czy bilet nie został już wykorzystany i wyda odpowiednią ilość opasek – biletów.
27Czy jest możliwość zakupu biletu do poszczególnych Parków przez Internet?
Nie ma takiej możliwości. Bilety do poszczególnych Parków należy zakupić tylko w kasach przy poszczególnych Parkach.
28Czy przy każdym Parku znajduje się kasa biletowa?
Kasy biletowej nie posiada tylko Warownia Inwałd. Zatem chcąc zwiedzić Warownię trzeba najpierw podejść do kasy Parku Miniatur (najbliższa jest w Bajkowym Zamku i oznaczona jako „Wejście A”) i tam zakupić odpowiedni bilet. Natomiast w kasie Ogrodu Jana Pawła II nie ma możliwości zakupu biletu do Dinolandii (tylko do Ogrodu JP II).
29Czy Inwałd Park i poszczególne Parki są czynne cały rok?
Tak, z wyłączeniem dni świątecznych, patrz zakładka godziny otwarcia.